+ 386 3 7036 420 os.prebold@sola-prebold.si

Prometna deteljica

V petek, 27. 9. 2024, in v ponedeljek, 30. 9. 2024, smo prvo in drugošolci imeli tehniški dan z naslovom Prometna deteljica. Obiskali so nas moderatorji zavoda Varna pot. Učenci so v šestih delavnicah spoznavali različna prometna pravila. Igrali so prometno tombolo, spoznali zanimivo prometno zgodbo, naučili so se pravilno uporabiti varnostni pas, izvedeli, kakšna morajo biti njihova kolesa in zakaj je zelo pomembo, da vedno nosijo čelado. V ustvarjalnem kotičku so se urili v poznavanju prometnih znakov, na pravem poligonu pa so vadili pravilno prečkanje ceste in varno vožnjo s poganjalci in skiroji. Za konec pa smo v telovadnici zarajali ob zvokih Adija Smolarja. Na delavnicah so se nam pridružili tudi otroci iz vrtca.

Delavnice je finančno podprla Občina Prebold.

Učiteljice 1. in 2. razredov